שלום אורח! אנא בצע כניסה למערכת או הירשם כחבר

פרסומות דינאמיות מהסוג השלישי

מה הסוג הראשון? הסוג הראשון הוא להתאים את הפרסומת למקום והזמן בו היא מוצגת. למשל פרסומת למזון כלבים בבלוג על אילוף כלבים. הסוג השני, הוא להתאים את הפרסומת אישית לצופה. למשל צופה שנכנס לאתר שלי שמוכר מזון כלבים, יר מודעה למזון כלבים באתר אחר, למשל כשהוא צופה ביוטיוב. מה שקראנו לו פרסומת רודפת.

היום נדבר על הסוג החדש השלישי, מסוגל לשנות את הפרסומת עצמה בהתאם לפרמטרים שהגדרנו.
למשל: לקחת מילות מפתח ממבזק חדשות שהרגע היה ולהציג פרסומת למי שמתעניין באותו האירוע. זה משהו שאי אפשר לעשות עם הסוגים הראשונים של הפרסומות, כי זה מידע עתידי שלא נמצא ברשותינו כשאנחנו כותבים את הפרסומת.
דוגמה אחרת יכולה להיות: לפרסם רק לאיזורים בהם היתה רעידת אדמה קלה, ביטוח לנכס למשל. אנחנו יודעים שאפשר לפרסם ע״פ מיקום (במיוחד במכשירים ניידים עם gps), במקרה הזה המיקום יקבע ע״פ רעידות אדמה. מידע שניקח מאתר אינטרנט שמציג את רעידות אדמה.
דוגמה חביבה עלי, היא פשוט להציג מונה לאחור, counter. נניח למבצע שיגמר עוד 10 שניות. זה גם אפשרי בסוג הזה של הפרסומת.
איך עושים את זה? בניגוד לפרסומות הרגילות כאן צריך לדעת קצת לתכנת. לא משהו מסובך, אבל מי שלא רוצה, תמיד יכול לקחת פרילנסר בכמה דולרים בודדים, שיתכנת לו את המודעה. יותר חשוב לדעת בדיוק מה רוצים מאשר איך לעשות זאת.
הנה רעיון: אפשר למשל לתזמן מודעה שתשתנה חי, על פי המהלכים עצמם במשחקים במונדיאל. אנשים היום צופים במשחקים עם העיניים בסמארטפון, אם אחרי הבקעה תופיעה להם פרסומת שתזכיר אותה בתוך candy crush , הם כנראה ילחצו עליה…
עוד מידע בadwords:
https://developers.google.com/adwords/scripts/docs/solutions/parameterizer


פורסם בתאריך: 12 ביוני 2014


תגובות שהושארו

השארת תגובה

יש לבצע כניסה למערכת או להרשם ע"מ להשאיר תגובות