שלום אורח! אנא בצע כניסה למערכת או הירשם כחבר

מקורות הכנסה לאתר

אז יש לנו בלוג, ואנחנו רוצים להרוויח ממנו כסף. דיברנו על כל מיני דרכים. יש חידושים, נדבר על שלוש דרכים, ונראה מה חדש

טיפים: כלומר לבקש תרומות לאתר. לא מוכרים שום דבר, אלא מבקשים יפה מהגולשים להזמין אותנו לבירה/קפה ואז שיתרמו לנו בפייפאל . או שיטה טובה יותר: לשים באתר שלנו wishlist של דברים שהיינו רוצים באמזון, אפל או כל אתר אחר שיש בו wishlist. אפשר לשים באתר תיבה שבה יכנסו אוטומטית כל הדברים שאנו היינו רוצים. והקוראים שלנו פשוט ירכשו לנו את הדברים. כמובן לא לשים רק דברים יקרים, טווח של מוצרים יתאים למגוון של גולשים. תתפלאו כמה זה עובד. הרבה פעמים נוח יותר לאדם לקנות מתנה מאשר להעביר כסף מזומן. במיוחד אם זה לא דברים סתם. למשל אם יש לי בלוג על משחקים ויש משחקים שהייתי רוצה אבל לא מספיק כדי שאני אקנה אותם, אני אשים אותם בwishlist, לקוראים שלי שיקנו לי אותם.

מנויים. כלומר שאנשים ישלמו כסף בשביל התוכן שלנו. מודל פשוט: נניח אנחנו מפרסמים פוסט פעם בשבוע, ומי שמנוי מקבל עוד פוסט מיוחד. זה עובד אבל, קצת מיושן. מה כן? אם יש לנו למשל קהילה באתר עם פורום, או דיונים תחת הפוסטים והמאמרים שלנו. אפשר לתת אפשרות להיות משתמש פרמיום, ואז הוא יקבל אייקון מיוחד. אגב, לעיתים זה כל מה שצריך. אנשים מוכנים לשלם הרבה בשביל כבוד.
מודעות קונטקסטואליות או אישיות דרך שירותים של גוגל אדסנס ודומיהם. זו הדרך הפשוטה ביותר והמהירה ביותר לעשות כסף. כאן אין ממש חידושים. חוץ מזה שהמודעות הולכות ונהיות יותר ויותר אישיות ובעצם הנישה שלנו פחות רלוונטית.

שותפים: נזכיר: אנחנו מקבלים עמלה על פעולה מסוימת שהגולש עושה, בעצם בסעיף בקודם אנחנו שותפים של גוגל ומקבלים כסף על כל קליק שהגולש עשה על פרסומת שגוגל שמה באתר שלנו. פעולות אחרות יכולות להיות: איסוף לידים. כלומר פרטים. פעולה נוספת שיכולה להיות זו ממש קנייה. גם כאן יש חידוש מסוים: אפשר לשים מוצרים מאמזון שקשורים לאתר שלנו. הקנייה עצמה מתבצעת באמזון ואנחנו מקבלים את הכסף. גם לאיביי תכנית דומה. אפשר בעצם להציג כל מוצר שאנחנו רוצים מאיביי, לאו דווקא שלנו, ואם הוא ימכר בגלל שהצגנו אותו, נקבל עמלה.

הדבר האחרון שאני רוצה לציין הוא מכירת באנרים. לכאורה, זה דבר מיושן ולא צריך אותו בגלל המודעות הקונטקסטולאיות שעובדות כל כך טוב. הרי כל המהפכה של הפרסום בבלוגים באה בגלל שלא היתה אפשרות בכלל לפרסם בקנה מידה קטן. אז מה חדש? או! המפרסמים הגדולים גילו שפרסום תדמיתי בבלוג עובד. כלומר לא פרסום על בסיס תוצאות, כמו קליק או קנייה כמו שאנו רגילים באינטרנט. אלא מכירה של מקום בבלוג שלנו ע"פ זמן. כן. כמו שלט חוצות. למה זה טוב לנו? כסף. למה זה טוב למפרסם? תדמית. בעולם היום הכל נראה ממוסחר. תוכן שווקי, ולכן בלוגים נתפסים עדיין כמקום אותנטי ואמין. אז הנה דרך חדשה ישנה לעשות כסף. דרך שכולם מרוויחים בה וגם לא צריכים לרדוף אחרי הרייטינג כל הזמן. הבאנר יכול להיות גם חסות. ואז גם ברור שאין לבלוגר כל מחויבות לנותן החסות ונותן החסות מרוויח מהאמינות של הבלוגר.


פורסם בתאריך: 19 ביוני 2013


תגובות שהושארו

השארת תגובה

יש לבצע כניסה למערכת או להרשם ע"מ להשאיר תגובות