שלום אורח! אנא בצע כניסה למערכת או הירשם כחבר

מה זה בכלל גוגל אדסנס?

אתר האינטרנט Google מוכר לרבים מאיתנו כמנוע החיפוש הפופלארי בעולם למציאת תוכן ברחבי רשת האינטרנט. גוגל היא גם מפעילת רשת הפרסום הגדולה ביותר בעולם. מאחורי מנוע החיפוש המוצלח, עומדת חברת ענק המעסיקה יותר מ- 13,000 עובדים ומפיקה רווחים מפרסום מקוון ברשת האינטרנט.

אתר האינטרנט גוגל מוכר לרבים מאיתנו כמנוע החיפוש הפופלארי בעולם למציאת תוכן ברחבי רשת האינטרנט. מטרתה המוצהרת של חברת גוגל היא "לארגן את המידע העולמי ולהפוך אותו לנגיש עבור כולם". מה שרבים מאיתנו לא יודעים הוא שמאחורי מנוע החיפוש המוצלח, עומדת חברת ענק המעסיקה יותר מ- 13,000 עובדים ומפיקה רווחים מפרסום מקוון ברשת האינטרנט.

חברת גוגל היא לא אחרת מאשר רשת הפרסום הגדולה בעולם כולו. זרועותיה הארוכות מתפרסות בכל רחבי העולם הוירטואלי בעשרות שפות ומדינות שונות על פני הגלובוס.

גוגל מפעילה מנוע פרסום אדיר משאבים המאפשר לכל אדם לפרסם את עצמו אל מול מילארדי גולשים. החל מבעל המכולת השכונתית ועד לתאגיד הענק, כולם שווים בפני גוגל וכולם יכולים לפרסם בפשטות את מרכולתם.

רבים מהקוראים וודאי מנידים ראשם לשלילה ותוהים כיצד מעולם לא נתקלו בפרסומות של גוגל עד היום? כולם ראו ורואים את הפרסומות מידי יום, פשוט לא כולם יודעים שאילו הן פרסומות.

בכל פעם שאנו מבצעים חיפוש במנוע החיפוש של גוגל, מצד ימין לתוצאות החיפוש (בגירסה האנגלית) מופיעות תוצאות נוספות הנקראות "תוצאות ממומנות" – אילו הן פרסומות המשולבות בתוך תוצאות החיפוש – המפרסמים משלמים כדי להופיע בעמודת התוצאות הממומנות.

בגוגל הבינו את הפוטנציאל של הפרסום המקוון במנוע החיפוש וחיפשו דרכים להרחיב את יכולת הפרסום שלהם... כך נולדה תוכנית גוגל אדסנס.

תוכנית גוגל אדסנס מאפשרת לבעלי אתרים ולבלוגרים להציג פרסומות בתוך האתר שלהם מתוך מאגר הפרסומות של גוגל (אותו מאגר ממנו עולות הפרסומות בצמוד לתוצאות החיפוש). בעלי האתרים מקבלים אחוז מההכנסות שגוגל גובה מהמפרסמים עבור הפרסומות.

בכך גוגל מאפשרת למפרסמים לקבל חשיפה אדירה – לא רק בתוך מנוע החיפוש של גוגל (בצמוד לתוצאות) אלא גם באתרים השותפים בתוכנית גוגל אדסנס. בעלי האתרים נהנים ממקור הכנסה נוסף או עיקרי באתר שלהם.

כל בעל אתר המעוניין לשלב פרסומת באתר שלו אינו צריך לחפש אחר מפרסמים רלוונטיים ולהעסיק מחלקת גבייה וניהול, כל שעליו לעשות הוא להצטרף לתוכנית גוגל אדסנס ו... להוסיף פרסומות מניבות לאתר שלו.

בשנים האחרונות, אנו עדים לאתרים רבים שהמודל העסקי שלהם מתבסס כולו על תוכנית גוגל אדסנס. יזמים רבים מקימים אתר תוכן איכותי ומקורי במטרה למשוך תשומת לב והתעניינות גולשים מכל רחבי העולם. במקביל, מצטרפים לתוכנית גוגל אדסנס ומוסיפים פרסומות לאתר כדי להניב רווחים.

מודל זה הוכח כמוצלח ורווחי עד מאוד! על כן, יזמים רבים המעוניינים להרוויח כסף בעבודה מהבית דרך רשת האינטרנט, מתחילים דרכם בהקמת אתרי תוכן המשלבים פרסומות אדסנס כמקור הכנסה נוסף או עיקרי.


פורסם בתאריך: 09 באוקטובר 2007


תגובות שהושארו

השארת תגובה

יש לבצע כניסה למערכת או להרשם ע"מ להשאיר תגובות